• Pon - Piat 9:00 - 17:00
  • Zlatovská 2193, 911 05 Trenčín
  • 0904 653 278

A – Z

VÝBER AUTOMOBILU

V našej ponuke nájdete tisícku nami odporúčaných automobilov strednej a vyššej triedy z nemeckého trhu. Nasýtenosť tohto trhu nám umožňuje výber kúskov s ideálnymi parametrami a vo výbornej kondícii. Jedná sa zvyčajne o vozidlá po jednom majiteľovi, výnimkou však nie sú ani úplne nové autá – vďaka objemom predaja ich naši partneri môžu ponúknuť za cenu jazdených! V našom výbere nájdete štandardne autá do veku 5 rokov, s jasnou a dokladovateľnou servisnou históriou.

Profesionalita partnerov, s ktorými na nemeckej strane spolupracujeme, je prvotnou zárukou overených podrobných informácií ku autu. Veľká časť našich partnerov sú autorizovaní predajcovia, ktorí pre Vás predstavujú garanciu pravosti a istotu, že do vozidiel neboli vykonané žiadne neoprávnené zásahy.

Naviac využívame možnosť vybrané vozidlo – jeho výbavu, históriu servisovania a pod. – preveriť priamo u výrobcu prostredníctvom VIN kódu, tzv. rodného čísla auta.

OBJEDNÁVKA

Akonáhle sme spoločne prešli zásadnou a časovo najnáročnejšou fázou výberu toho správneho kúsku pre Vás, spíšeme spoločne objednávku s podrobnou špecifikáciou vozidla a jeho ceny.

  • Cena zahŕňa poplatky za kompletné služby súvisiace s prevozom automobilu na Slovensko ako aj s administratívnymi úkonmi spojenými s prevodom na slovenské značky.
  • Objednávka sa stáva záväznou po zložení zálohy vo výške 15 % z kúpnej ceny, resp. vo výške akontácie.
  • Od tejto chvíle je ďalšie dianie v našich rukách a vy môžete očakávať, že Vám Vaše autíčko pripravíme na vyzdvihnutie štandardne do 10 dní.

PREVOZ AUTOMOBILU

Prevzatiu automobilu od nemeckého predajcu predchádza opätovná dôkladná technická a optická kontrola vozidla naším odborníkom. Po konečnom overení s naším kolegom na mieste dávame finálny súhlas na prevzatie automobilu a jeho prevoz na Slovensko.

Administratívny proces súvisiaci s prevozom auta na Slovensko zahŕňa zrušenie trvalého prihlásenia v Nemecku pre vývoz do cudziny, vybavenie prevozných značiek ako aj poistenie vozidla počas prevozu.

Rozumieme tomu, že sa so svojím rodinným či firemným prírastkom chcete čím skôr stretnúť a umožníme Vám to, akonáhle je u nás vozidlo odparkované. Vaše autíčko síce ešte čaká na svoje slovenské občianstvo, no vy sa s ním už môžete prísť osobne zoznámiť.

PREVOD NA SLOVENSKÉ ZNAČKY

Po úspešnom dovezení auta okamžite rozbiehame administratívne procedúry na Slovensku. Prihlásiť do evidencie na Slovensku v zahraničí kúpené vozidlo podľa potreby zahŕňa:

  • preklady dokladov
  • kontrolu originality (KO), zameranú na zisťovanie stôp neoprávneného vonkajšieho zásahu do konštrukcie alebo dokladov vozidla
  • technickú a emisnú kontrolu (STK a EK)
  • schvaľovanie na jazdu na obvodnom úrade – odbore dopravy, spolu s vydaním osvedčenia o evidencii časť II, resp. technického osvedčenia vozidla
  • prihlásenie vozidla do evidencie na dopravnom inšpektoráte, vrátane úhrady tzv. registračnej dane a vydania osvedčenia o evidencii časť I (malý technický preukaz)


Vám zostáva vybrať si a zaplatiť už len zmluvné poistenie.

Uplynulo štandardne 10 dní od zaplatenia zálohy – auto je úspešne prihlásené, je k nemu vydané evidenčné číslo (ŠPZ) a vy si po doplatení zvyšnej sumy svoj nový prírastok veziete do jeho nového domova.

Šťastnú cestu!